Author Archives: admin

Škola Slunce je projekt, který v Domově pro seniory a v Domově se zvláštním režimem běží již devátým rokem. V jeho rámci mohou klienti využívat různé přednášky, besedy prezentace a činnosti, které posilují tělo i ducha. Každým rokem je obsah Školy Slunce nabyt novými tématy a absolventi pak v závěru školního roku dostávají certifikát. Jeho předání bývá pro klienty malou slavností.

Certifikáty absolventům ve středu 12. června předal starosta města Boskovice pan Ing. Jaroslav Dohnálek, který projekt Škola Slunce zaštítil již při jeho zrodu před devíti lety. Dále se jako host účastnil pan Mgr. Aleš Pavelka, jeden z aktivních přednášejících a dlouholetých dobrovolníků. Všichni vyslovili klientům a všem, jež se na přípravě Školy Slunce podílejí, svůj obdiv a poděkování za vynaložené úsilí, bez kterého se takový projekt neobejde.

V úterý 11. června odstartovala v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem Kuželkoliga 2019.  Klienti budou moci celé léto trénovat a zkoušet pak svůj um v klání mezi jednotlivými odděleními. V říjnu budou vyhlášeni a oceněni ti, kterým se dařilo nejlépe. Přejeme všem šťastnou ruku a dobrý pocit z pohybu na čerstvém vzduchu.

V pátek 7. června ukončili v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem svoji třítýdenní souvislou praxi studenti SPgŠ Boskovice. Pod vedením aktivizačních pracovnic se věnovali klientům opravdu naplno. Tvořilo se, hrály se různé hry, připravovaly se interaktivní prezentace, trénovala se paměť, chodilo se na zahradu nebo se jen tak povídalo. Společnost studentů je pro klienty i personál zkrátka velkým přínosem a už teď se všichni těší na další setkání s nimi.

Ve středu 5. června vyrazili klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem společně se studenty SPgŠ Boskovice a aktivizačními pracovnicemi na zmrzlinu. Klientům se projížďka po městě moc líbila. Osvěžili se nejen zmrzlinou, ale i prohlídkou nově vzniklých kaváren a obchůdků.

V pondělí 3. června bylo na zahradě Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem zahájeno již tradiční „Senior léto“. Klientům byly představeny programy, které je v rámci letních měsíců čekají. Při této příležitosti vystoupil pan Antonín Fidler, který k letní náladě přispěl svým muzikantským umem a klienty pěkně rozezpíval. Logem letošního léta se stala kopretina, která k létu neodmyslitelně patří a bude nás provázet celé léto. Počasí akci přálo a nikomu se z příjemného polostínu třešní nechtělo zpět do vyhřátých pokojů.

Romantické květinové zátiší vzniklo ve středu 29. května na zahradě Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem pod pergolou. Na aranžmá květin se podílely klientky a studentky SPgŠ Boskovice. Aktivizační pracovnice pak ze vzniklých vazeb vykouzlily malebný koutek, který mohou v následujících dnech klienti obdivovat při procházkách zahradou.

V úterý 28. května se v Domově pro seniory a v Domově se zvláštním režimem pekly bábovky. Na každém oddělení se připravovalo jiné těsto a odpoledne pak proběhla při kávě ochutnávka o tu nejchutnější bábovku. Soutěžily mezi sebou čtyři bábovky: citronová, olejová, cuketová a šlehačková. Která myslíte, že vyhrála? Nezbyl ani kousek, všechny byly stejně dobré.

V pondělí 27. května se v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem trochu zahradničilo. Klienti společně s akvizičními pracovnicemi a studenty SPgŠ Boskovice využili pěkného počasí a na zahradě pod pergolou osázeli květinové truhlíky.