Author Archives: admin

Pro nepřízeň počasí se ve čtvrtek 18. června první letošní grilování Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem nekonalo na zahradě. Občerstvení i kulturní program proběhl v jídelně zařízení. Klientům odpoledne zpestřila zpěvačka Kristy, svým recitálem a písničkami od známých interpretů.

Pod názvem „Hurá, jsem!“ proběhla v úterý 16. června na zahradě Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem akce, která měla nahradit pravidelné mezigenerační setkávání s dětmi ze škol a školek. Současná situace neumožnila společně strávené chvíle, a tak děti pozdravily naše seniory alespoň formou malovaných obrázků a písemných vzkazů. Za studenty Střední pedagogické školy promluvil k našim seniorům Mgr. Aleš Pavelka. Klienti také namalovali dětem obrázky a poslali krásný pozdrav.

Ve čtvrtek 11. června 2020 přišel komorní dechový orchestr Consonare při Evangelickém sboru Boskovice udělat radost obyvatelům Domova pro seniory, Domova se zvláštním režimem a Domu s pečovatelskou službou. Celému orchestru, pod vedením faráře Jiřího Bureše, moc děkujeme. Vystoupení se nám moc líbilo, pro naše obyvatele to byl krásný zážitek.

 

V úterý 9. června to na zahradě Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem ožilo. Prvním kolem hodů, které klienti odházeli za svá oddělení, byla zahájena Kuželkoliga 2020. Družstva čekají ještě tři kola a v říjnu se mohou všichni zúčastnění těšit na vyhlášení výsledků.

Ve čtvrtek 4. června zažili klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem potěšení a podmanivou aktivizaci smyslů. Pro červen jsou typické dozrávající jahody a louky plné květin. Aktivizační pracovnice si tedy vzaly na pomoc košík plný kvetoucích květin a na kulturních místnostech se podával osvěžující jahodový řez.

Měsíc červen patří každoročně v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem akcím zahajujícím již dlouholetý projekt Senior léto. Bývá to měsíc plný programů a aktivit, které mají klientům zpestřit letní dny, kdy je možné díky pěknému počasí trávit venku a na zahradě.

Také tento rok se klienti mohou těšit na pestrý program, který bude probíhat za dodržování zvýšených epidemiologických opatření.

Letošní Senior léto zahájila 3. června mladá, temperamentní skupina PRUŽINY. Po téměř tříměsíčním zákazu návštěv a dalších omezeních vnesla do zdejších prostor doslova „čerstvý vítr“. Vystoupení proběhlo na zahradě zařízení za velmi pěkného počasí a všichni si jej opravdu vychutnali.

Děkujeme Pružinám moc za tento příjemný zážitek 🙂