Author Archives: admin

Trochu opožděně 10. března oslavily MDŽ klientky Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem. K odpolední kávě si napekly máslové sušenky a aktivizační pracovnice jim připravily jako překvapení a také trochu pro potěšení oka originální jarní květinovou bábovku. Vždyť většina žen si dá ráda něco sladkého a květiny miluje snad úplně každá.

 

Ve středu 4. března se začala do Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem pomalinku vkrádat jarní nálada. Dopoledne se tvořily na kulturních místnostech jarní obrázky se studenty a odpoledne některé klienty zlákalo jarní, byť ještě zubaté, sluníčko na zahradu, kde se už objevily první jarní kytky.

Ve středu 26. února prošel areálem Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem masopustní průvod. Hlasité zvuky a zpěv probudily a rozesmály také kdejakého spáče a mrzouta. Skončilo tak období veselí, zabíjaček a tancovaček.

Nyní v období předvelikonočního půstu naši předkové nejedli maso, zdrželi se alkoholu a některých dalších činností. Půst měl být dle církevní tradice obdobím dobrých skutků, almužen a také dobou, kdy se postící soustředí na duchovní život.

Zapomenutou tradici připomněly ve čtvrtek 20. února klientům Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem před nadcházejícím postním období před velikonocemi aktivizační pracovnice. Symbolicky se hodovalo, zpívalo, podávalo něco málo mastného a proběhla také ochutnávka medoviny, kterou klienti s aktivizačními připravovali podle staročeského receptu již na podzim. Klientům se akce velmi líbila, protože bylo veselo a tak to má v období masopustu být. Toto období se dle tradic uzavře masopustním průvodem, na který se klienti mohou těšit ve středu 26. února.