Author Archives: admin

Mikulášská nadílka rozzářila oči seniorů ve středu 5. prosince. Studenti SPgŠ Boskovice zprostředkovali klientům Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem krásný zážitek. V přestrojení prošli celé zařízení a rozdali klientům malé balíčky se sladkostmi, které věnovalo zařízení. Radost byla veliká a reakce klientů, studentů i personálu svědčí o tom, že světýlka v očích lze rozsvítit v každém věku, nejen když jsme dětmi…

V úterý 4. prosince v den sv. Barbory se v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem pekly vánoční perníčky. Klienti si zároveň připomněli pověst o svaté Barboře, a jak se na pradávný zvyk koná, utrhli symbolicky třešňovou větvičku, kterou si dali do vázy. Perníčky se povedly, provoněly celé zařízení a teď už jen zbývá pěkně je nazdobit, nechat zaležet a ochutnat.

V pátek 30. listopadu zahájili klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem společně s personálem adventní čas. Ředitelka zařízení Bc. Marie Sáňková a vedoucí úseku přímé obslužné péče Mgr. Leona Krejčířová zapálily první adventní svíčku a popřály všem přítomným krásné, atmosférou pohody naplněné dny, které nám zbývají do blížících se svátků. Klienti se mohli podívat na pohádku a strávit tak odpoledne ve vzájemné pospolitosti.

Ve středu 14. listopadu přijel mezi klienty Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem opět pan Václav Ston z Moravské Třebové se svou sbírkou mariánských obrázků. Klienti mohli tentokrát obdivovat mariánská poutní místa, která někteří z nich navštívili a mohli tak sdílet společné zážitky.

Jak si obohatit jídelníček o vitamíny a udržet se v kondici přes celou zimu? To bylo téma i praktická ukázka v úterý 6. listopadu, kdy se na kulturních místnostech připravovaly vitamínové bomby. Zpracovávalo se zelí, červená řepa, mrkev, jablíčka, cibule, prostě vše co by v našem jídelníčku nemělo přes zimu chybět. Tu správnou chuť to ovšem bude mít, až se to pěkně zaleží.