Author Archives: admin

V úterý 12. června dopoledne proběhlo na zahradě Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem první kolo 3. ročníku Kuželkoligy. Hrát se bude každý měsíc až do září, kdy proběhnou i Sportovní hry seniorů a při této příležitosti budou vyhlášeni vítězové Kuželkoligy 2018 v kategorii družstev a jednotlivců. Přejeme všem šťastnou ruku a spoustu zábavy k tomu.

V pátek 4. června skončila studentům SPgŠ Boskovice souvislá praxe, kterou vykonávali v našem zařízení po dobu tří týdnů. S klienty se velmi pěkně rozloučili. Připravili si pro ně ohlédnutí za uplynulými třemi týdny a při promítaní fotografií zavzpomínali, co vše společně dělali. Studentům tímto děkujeme a přejeme krásné prázdniny, které je již za pár dní čekají.

Ve čtvrtek 7. června proběhla beseda na téma „Žena světa“ s prohlídkou mariánských obrázků s panem Václavem Stonem. Svou bohatou sbírku mariánských obrázků představil klientům Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem pan Václav Ston z Moravské Třebové. Jeho sbírka roste již od roku 1964 a k dnešnímu dni čítá na 52 tisíc vyobrazení Panenky Marie a poutních míst z celého světa. Pan Ston sbírku nazval „Úcta mariánská slovem i obrazem“. Zajímavé povídání a krásné obrázky klienty moc potěšily a mohou se těšit ještě alespoň na jednu návštěvu pana Stona, který prý mezi klienty opět rád přijede.

V úterý 5. června odpoledne bylo v Domově pro seniory a v Domově se zvláštním režimem slavnostně zahájeno „Senior léto 2018.“ K programům Senior léta neodmyslitelně patří akce pořádané na zahradě zařízení.

Hostem a účinkujícím, který letošní Senior léto, stejně jako loni pro velký úspěch, zahájil pan Šimon Pečenka se svým programem Slavíci. Písničku Valdemara Matušky „Jó třešně zrály…“ si  zazpívali snad úplně všichni, protože třešně na zahradě, kde vystoupení probíhalo, právě dozrávají…

Pravá letní nálada se zhostila všech, kteří vyrazili ve čtvrtek 31. května na malý výlet městem. Nesměla chybět zastávka na zmrzlině s posezením u kašny, procházka židovským městem potěšení oka v zámeckém parku a vůně kvetoucích líp, která to vše doprovázela. Výletu se zúčastnili klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem společně s personálem a se studenty SPgŠ Boskovice.

V průběhu měsíce května si studenti společně s klienty Domova pro seniory vytvořili obrázek na památku. Studenti místní pedagogické školy v našem zařízení vykonávají měsíční praxi a tráví tedy s klienty hodně času. Vzájemné sympatie i zpestření každodenních aktivit klientů si všichni velice užívají.