Z akcí 2019

Ve čtvrtek 11. července 2019 se konalo v jídelně Domova pro seniory tradiční narozeninové posezení, které pro klienty organizují dobrovolnice sdružené pod Unií katolických žen. Tento křesťanský spolek s celostátní působností má ve svém poslání mimo jiné také podporu duchovního života ve farnosti, charitativní akce a činnosti zaměřené na pomoc potřebným ve svém okolí.  Již dvanáct roků dochází dobrovolnice pod vedením paní Marušky Kosatíkové do našeho zařízení pomáhat při zajištění duchovních potřeb klientů a bohoslužeb sloužených každé pondělí v kapli domova. Jejich další dobročinnou aktivitou jsou narozeninová posezení, při kterých chodí tradičně každý druhý čtvrtek v měsíci přát obyvatelům domova s kytičkou, vlídným slovem a pěknou písničkou.

Při letošním červencovém narozeninovém posezení se ale tentokrát nepřálo jen klientům domova. Popřát paní Marušce Kosatíkové u příležitosti  významného životního jubilea a poděkovat za dlouholetou dobrovolnickou práci přišla také ředitelka domova Marie Sáňková. Jubilantka k tomu s úsměvem dodává, že klienti jsou pro ni taková druhá rodina a chodí za nimi moc ráda. Srdečný přístup, zájem o lidi a dobrou náladu šíří kolem sebe paní Kosatíková  při každém setkání. Není se proto čemu divit, že setkávání s katolickými ženami jsou u klientů domova velmi oblíbená. Všichni jubilantce paní Marii Kosatíkové při této příležitosti  přejeme, ať se její milá tvář má stále důvod usmívat, těší se nadále dobrému zdraví a její vitalita jí vydrží co nejdéle.

V průběhu letních měsíců, když je venku pěkné počasí, si klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem mohou v rámci pohybových aktivit na zahradě zacvičit. Pro klienty je to příjemná změna, protože komu by neprospěl a neudělal dobře pohyb na čerstvém vzduchu pod rozkvetlou pergolou.

Klienti i zaměstnanci MSSS Boskovice si v pondělí 24. června odpoledne užili společné grilování a hudební program, který zajistil divadelní spolek Slunečnice v čele s mladým a nadaným zpěvákem Kristiánem Šebkem.  Zahradu Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem provoněla neodolatelná vůně grilovaných klobásek, do daleka zněly melodie známých českých interpretů a dobrá nálada nakazila snad všechny přítomné. Léto je totiž v plném proudu, tak si ho pojďme všichni krásně užít, než nám zase skončí.

Ve středu 19. června odpoledne vyrazili klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem v doprovodu personálu a studentů SPgŠ Boskovice za dětmi do Praktické školy Boskovice. Akce se koná každoročně v rámci Senior léta pod názvem „Hurá ven“. Počasí nám přálo a klienti i děti si odpoledne velice užívali. Děti si připravily program ve stylu středověkého jarmarku a předvedly příjemné vystoupení, v jehož závěru jsme si společně zazpívali.

 

Pět seniorských týmů z Újezdu u Brna, Blanska, Letovic, Sokolnic a naše družstvo MSSS Boskovice se utkaly v úterý 18. června v Senior centru Blansko na turnaji v pétanque o zlatý pohár. Nejen počasí vyšlo skvěle, ale i celá sportovní akce se vydařila a užili jsme si pěkný letní den. Radost nám nezkazilo ani to, že jsme neobhájili loňské třetí místo, ale umístili jsme se na místě pátém. Vítězný pohár a postup do krajského kola ve Zlíně vybojovalo domácí družstvo ze Senior centra Blansko.

Škola Slunce je projekt, který v Domově pro seniory a v Domově se zvláštním režimem běží již devátým rokem. V jeho rámci mohou klienti využívat různé přednášky, besedy prezentace a činnosti, které posilují tělo i ducha. Každým rokem je obsah Školy Slunce nabyt novými tématy a absolventi pak v závěru školního roku dostávají certifikát. Jeho předání bývá pro klienty malou slavností.

Certifikáty absolventům ve středu 12. června předal starosta města Boskovice pan Ing. Jaroslav Dohnálek, který projekt Škola Slunce zaštítil již při jeho zrodu před devíti lety. Dále se jako host účastnil pan Mgr. Aleš Pavelka, jeden z aktivních přednášejících a dlouholetých dobrovolníků. Všichni vyslovili klientům a všem, jež se na přípravě Školy Slunce podílejí, svůj obdiv a poděkování za vynaložené úsilí, bez kterého se takový projekt neobejde.

V úterý 11. června odstartovala v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem Kuželkoliga 2019.  Klienti budou moci celé léto trénovat a zkoušet pak svůj um v klání mezi jednotlivými odděleními. V říjnu budou vyhlášeni a oceněni ti, kterým se dařilo nejlépe. Přejeme všem šťastnou ruku a dobrý pocit z pohybu na čerstvém vzduchu.

V pátek 7. června ukončili v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem svoji třítýdenní souvislou praxi studenti SPgŠ Boskovice. Pod vedením aktivizačních pracovnic se věnovali klientům opravdu naplno. Tvořilo se, hrály se různé hry, připravovaly se interaktivní prezentace, trénovala se paměť, chodilo se na zahradu nebo se jen tak povídalo. Společnost studentů je pro klienty i personál zkrátka velkým přínosem a už teď se všichni těší na další setkání s nimi.

Ve středu 5. června vyrazili klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem společně se studenty SPgŠ Boskovice a aktivizačními pracovnicemi na zmrzlinu. Klientům se projížďka po městě moc líbila. Osvěžili se nejen zmrzlinou, ale i prohlídkou nově vzniklých kaváren a obchůdků.

V pondělí 3. června bylo na zahradě Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem zahájeno již tradiční „Senior léto“. Klientům byly představeny programy, které je v rámci letních měsíců čekají. Při této příležitosti vystoupil pan Antonín Fidler, který k letní náladě přispěl svým muzikantským umem a klienty pěkně rozezpíval. Logem letošního léta se stala kopretina, která k létu neodmyslitelně patří a bude nás provázet celé léto. Počasí akci přálo a nikomu se z příjemného polostínu třešní nechtělo zpět do vyhřátých pokojů.