Z akcí 2019

V úterý 30. dubna proletěly Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem čarodějnice. Dopoledne navštívily klienty na pokojích a odpoledne jim předvedly svá kouzla. Kvůli nepřízni počasí se vše konalo v jídelně domova, kde se podávaly grilované klobásy a pivo. Čarodějnou atmosféru přišel podpořit i starosta města Boskovice pan ing. Jaroslav Dohnálek. Pozdravil se s klienty a čarodějnicím vyslovil svůj obdiv za jejich šarm a kouzla.

Velikonoční tradice se každoročně udržují i v Domově pro seniory a v Domově se zvláštním režimem. Patří k nim neodmyslitelně barvení vajíček s jarní výzdobou, pečení beránků se svátečním posezením a samozřejmě velikonoční mše svatá.

Ve středu 3. dubna si klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem užili vystoupení mladého zpěváka Kristiána Šebka, který je členem malého brněnského divadelního seskupení „Slunečnice.“ Vystoupení bylo plné pozitivní energie, zpívaly se písničky známých českých interpretů a představení sklidilo veliký potlesk.

Mezi dobrovolníky, kteří dochází za klienty Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem, patří i bývalá zaměstnankyně paní Milada Janíčková. Nyní chodí klientům předčítat. Čtou se příběhy veselé i smutné, co napsal život sám. K tomu se uvaří kávička a něco dobrého na zub a příjemná chvilka je na světě raz, dva….

Klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem si pochutnali na jarních pomazánkách. Připravovali je se studenty SPgŠ Boskovice v rámci jejich praxe v úterý a ve středu 26. a 27. března. Připravit si vlastnoručně něco dobrého a pak si na tom společně pochutnat, je aktivita, kterou mají klienti domova ve velké oblibě.

První jarní dny tohoto roku byly jak malované, teplé a plné sluníčka. Ve středu 20. března přivítali jaro také klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem. Jarní náladu jim přišly svým vystoupením zpříjemnit děti z MŠ Boskovice, které s sebou přinesly i dárečky, které samy vyrobily.

Mezinárodní den žen se v pátek 8. března zpříjemnil klientkám Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem společným posezením v jídelně domova při kávě, moučníku a písničkách. Také se vzpomínalo na to, jak se slavilo MDŽ před lety.

Ve středu 6. března prošel Domovem pro seniory a Domovem se zvláštním režimem masopustní průvod a připomněl klientům poslední dny masopustu spojené s radovánkami a hodováním. Jako vždy děkujeme studentům SPgŠ Boskovice za spoluúčast na tomto veselí.

Ples ve stylu „country“ se uskutečnil v úterý 26. února dopoledne v jídelně Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem. Nechyběla zábavná čísla, country tance, stylové prostředí a kostýmy ani tombola. Děkujeme studentům SPgŠ Boskovice v čele s Mgr. Alešem Pavelkou, že se podíleli na přípravě programu. Nálada byla výborná.