Z akcí 2020

V úterý 4. srpna dopoledne se klientky sešly v aktivizační místnosti, kde dvojice z každého oddělení připravovala společně jablečný štrůdl. K dispozici měly stejné suroviny, přesto každý ze štrůdlů chutnal trochu jinak. Odpoledne proběhla ochutnávka u kávy.

Městská správa sociálních služeb Boskovice, p. o. obdržela ve středu 22. července 2020 nový vůz ŠKODA OCTAVIA Combi od firmy ŠKODA AUTO a.s. v rámci grantového programu Mobilita. ŠKODA AUTO a.s. se rozhodla aktivně pomoci terénním sociálním službám v souvislosti s mimořádnou situací s celosvětovým šířením onemocnění COVID-19. Za tento velkorysý dar srdečně děkujeme!

Krásu Pilského údolí obdivovaly klientky Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem ve středu 15. července. Společně s aktivizačními pracovnicemi prošly jeho nejnavštěvovanější částí, kde jsou malebné zákoutí. Na závěr výletu se občerstvily zmrzlinou na boskovickém náměstí.

Ve čtvrtek 11. července se po dlouhých čtyřech měsících karantény setkali klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem opět při příležitosti narozeninového posezení s Unií katolických žen. A toto setkání si opravdu rádi užili. Program byl nabitý gratulacemi za uplynulé měsíce, pod vedením paní Mgr. Dagmar Hamalové proběhla u kávy a výborného moučníku také beseda o loukách a jejich květeně. Milým překvapením byl host pan Ing. František Hasoň, místostarosta Města Blanska, ale také vynikající muzikant a varhaník kostela sv. Martina v Blansku. Hudbou i zpěvem doprovodil naše klienty a všichni si rádi společně zazpívali. Unii katolických žen a jejich milému hostu děkujeme za příjemně strávené odpoledne.

Pro nepřízeň počasí se ve čtvrtek 18. června první letošní grilování Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem nekonalo na zahradě. Občerstvení i kulturní program proběhl v jídelně zařízení. Klientům odpoledne zpestřila zpěvačka Kristy, svým recitálem a písničkami od známých interpretů.

Pod názvem „Hurá, jsem!“ proběhla v úterý 16. června na zahradě Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem akce, která měla nahradit pravidelné mezigenerační setkávání s dětmi ze škol a školek. Současná situace neumožnila společně strávené chvíle, a tak děti pozdravily naše seniory alespoň formou malovaných obrázků a písemných vzkazů. Za studenty Střední pedagogické školy promluvil k našim seniorům Mgr. Aleš Pavelka. Klienti také namalovali dětem obrázky a poslali krásný pozdrav.

Ve čtvrtek 11. června 2020 přišel komorní dechový orchestr Consonare při Evangelickém sboru Boskovice udělat radost obyvatelům Domova pro seniory, Domova se zvláštním režimem a Domu s pečovatelskou službou. Celému orchestru, pod vedením faráře Jiřího Bureše, moc děkujeme. Vystoupení se nám moc líbilo, pro naše obyvatele to byl krásný zážitek.