Z akcí 2020

Trochu opožděně 10. března oslavily MDŽ klientky Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem. K odpolední kávě si napekly máslové sušenky a aktivizační pracovnice jim připravily jako překvapení a také trochu pro potěšení oka originální jarní květinovou bábovku. Vždyť většina žen si dá ráda něco sladkého a květiny miluje snad úplně každá.

 

Ve středu 4. března se začala do Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem pomalinku vkrádat jarní nálada. Dopoledne se tvořily na kulturních místnostech jarní obrázky se studenty a odpoledne některé klienty zlákalo jarní, byť ještě zubaté, sluníčko na zahradu, kde se už objevily první jarní kytky.

Ve středu 26. února prošel areálem Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem masopustní průvod. Hlasité zvuky a zpěv probudily a rozesmály také kdejakého spáče a mrzouta. Skončilo tak období veselí, zabíjaček a tancovaček.

Nyní v období předvelikonočního půstu naši předkové nejedli maso, zdrželi se alkoholu a některých dalších činností. Půst měl být dle církevní tradice obdobím dobrých skutků, almužen a také dobou, kdy se postící soustředí na duchovní život.

Zapomenutou tradici připomněly ve čtvrtek 20. února klientům Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem před nadcházejícím postním období před velikonocemi aktivizační pracovnice. Symbolicky se hodovalo, zpívalo, podávalo něco málo mastného a proběhla také ochutnávka medoviny, kterou klienti s aktivizačními připravovali podle staročeského receptu již na podzim. Klientům se akce velmi líbila, protože bylo veselo a tak to má v období masopustu být. Toto období se dle tradic uzavře masopustním průvodem, na který se klienti mohou těšit ve středu 26. února.

Ve středu 12. února proběhl v jídelně Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem Námořnický bál. Mezi klienty zavítali hrdinové známých příběhů z filmových pláten jako třeba Sandokan s Marianou, Jack Sparrow a jeho posádka, hlavní hrdinové z filmu Titanik a další, kteří zpestřili program plesu krátkými, vtipnými scénkami. Nechyběla bohatá tombola, jako vždy stylová výzdoba a dobrá nálada všech zúčastněných. Ples se zkrátka vydařil a neměl chybu, jak říkali ti, co na něj přišli…

 

Od ledna tohoto roku si mohou klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem pravidelně zazpívat pod vedením zkušeného sbormistra pana Jaroslava Drábka. Zpívánky, jak jsme nazvali tuto akci, se budou konat jednou měsíčně v jídelně domova. Poprvé se konaly ve čtvrtek 23. ledna. Všichni jsou srdečně zváni.

Poprvé v tomto roce, ale podruhé od vstoupení do projektu „Mezi námi – mezigeneračně“, se ve středu 22. ledna setkali klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem s dětmi Dětské skupiny působící v Boskovicích v ulici U Templu a se studenty SPgŠ Boskovice. Opět se tvořilo a tentokrát to byly koláže s tématikou zimních obrázků. Bylo to milé a přínosné setkání nejen pro všechny, kdo se chtěli zapojit, ale i pro ty, co jen tak přihlíželi.

V úterý 21. ledna proběhla v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem beseda s Mgr. Dagmar Hamalovou o umělci Otakaru Kubínovi. V prezentaci poutavým způsobem představila a přiblížila život i dílo tohoto známého malíře. Beseda pro klienty navazovala na výstavu u příležitosti padesátiletého výročí Kubínova úmrtí, která se během podzimu minulého roku konala v Muzeu regionu Boskovicka. To ve spolupráci s řadou galerií a soukromými sběrateli shromáždilo bezmála stovku obrazů boskovického rodáka, který převážnou část svého života strávil ve Francii, přesto si však uchoval vnitřní vazby na Boskovice jako své rodiště a působiště.

Ve středu 15. ledna zorganizovaly aktivizační pracovnice pro klienty Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem Novoroční trojboj. Zapojili se také studenti SPgŠ Boskovice, kteří klienty naváželi na jednotlivá stanoviště. Soutěžilo se v těchto disciplínách: stolní kuželky, šipky a chytání rybiček. Nálada byla výborná a na klientech bylo vidět, že si akci užívají. Došlo také na vyhlášení výsledků, předání diplomů a malé ceny pro radost.