– Z akcí 2021

Oheň, voda, země, vzduch nás tentokrát inspirovaly k dalším, již tradičním, “Senior hrám“, které proběhly ve středu 20. října.  Konal se již XVI. ročník těchto her. Za doprovodu studentů SPgŠ klienti absolvovali soutěže na různých stanovištích, kde např. chytali rybičky, luštili kvízy, házeli šipkami, skládali puzzle nebo házeli na cíl.  Dopoledne jsme završili v jídelně u kávy společným zpěvem. Letošním vítězem se stalo družstvo Poschodí.

Spoustu možností zábavy nám poskytlo v pátek 8. října odpoledne posezení ve snoezelenu Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem. Mohli jsme se potěšit virtuální prohlídkou našich rodných měst a vesnic, poslechnout si příjemnou hudbu a připomenout si oblíbené zpěváky.

Podle nepřehlédnutelné vůně česneku bylo poznat, že jsme se ve čtvrtek 7. října v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem společně pustili do smažení naší oblíbené pochoutky – topinek.

Po prázdninách jsme se těšili na setkání s novými studenty SPgŠ Boskovice. Na prvním společném setkání jsme si připomněli, že nastal podzim a využili jeho darů k barevnému tvoření. K tomuto času patří i vůně pečených brambor, kterou jsme si přiblížili „Bramboriádou“, kde jsme pekli bramboráky, bramborové karbanátky a vyráběli zvířátka z brambor a zapojili hlavu při luštění bramborového kvízu. Studenti k nám na praxi dochází každé úterý a středu.

Back to top