V životě všechno jednou končí a jiné začíná…

Tohle jsou slova, v duchu kterých se budeme v měsíci září a říjnu hodně setkávat.

Končí krásné, plodné letní měsíce, které daly základ bohaté podzimní úrodě, a příroda se nám na závěr tohoto úsilí ukáže v těch nejkrásnějších barvách. Pak bude ovšem potřebovat opět chvilku odpočinku, aby na jaře znovu propukl nový život v celé jeho síle.

Ano, je to koloběh života, který se neustále opakuje, Proč jsem začala právě těmito slovy? Tohle přirovnání mě napadá v souvislosti s desetiletým působením a skvěle odvedenou prací naší vedoucí úseku přímé obslužné péče paní Miroslavy Čopákové, která se s námi v měsíci září a říjnu loučí.

Odchází k rodině do Jižních Čech, nabrat nové síly a plnit si další životní sny. Troufám si říct, že sen a záměr vybudovat v našem zařízení DOMOV, ve kterém se budeme cítit jako rodina, jejíž členové prožívají vše společně, ať jde o trampoty, radosti, úspěchy a cítí se zde téměř jako doma, jsou si schopni naslouchat, pomáhat a rozumět a to vše v příjemném, útulném prostředí, se prostě povedl.

Na její místo nyní přichází nová vedoucí úseku paní Mgr. Leona Krejčířová, kterou paní Čopáková postupně představuje nejen na všech odděleních, ale také našim klientům a to přímo na jednotlivých akcích, které průběžně v našem zařízení probíhají.

Byla se mezi námi již podívat na Pečení s Jirkou a na vyhlášení výsledků Letního, filmového kvízu a mohla tak ochutnat atmosféru, která tato společná setkávání přinášejí. Čeká ji toho ještě mnohem víc. Budeme si přát a popřejeme i ji, ať se jí mezi námi líbí a společně se budeme snažit o převzetí štafety s poselstvím:“ DOMOV JE MÍSTO, KDE VÁM ROZUMĚJÍ“, které se snažila celou svou duší úspěšně naplňovat právě, „naše paní vrchní“, jak ji s oblibou říkali klienti i personál, paní Mirka Čopáková.“