Antika – téma pro rok 2018

V Domově pro seniory a v Domově se zvláštním režimem začínají pomalu přípravy na ples, který se tento rok uskuteční v antickém stylu. Personál i studenti SPgŠ Boskovice chtějí klientům přiblížit období antiky, nejen proto, že měla značný vliv na kulturu, myšlení a další oblasti života, který přetrvává dodnes, ale i proto, že po celý rok 2018 to bude náplň Školy Slunce. Klienti budou moci navštěvovat různé přednášky a prezentace na toto téma.

Vyvrcholením budou na podzim Hry seniorů, které budou v Řecko – římském stylu. Ve středu 24. ledna si studenti SPgŠ připravili, a to velmi věrohodně, první prezentaci a pozvali klienty v přestrojení do dávných časů. Klientky si také mohly v rámci výtvarných činností vlastnoručně vyrobit antický šperk, kterým se pak mohou zkrášlit na očekávaný ples.