Nová podoba Cestománie

Projekt Cestománie  běží v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem již neuvěřitelný sedmý rok. Minulý rok se nesla pod názvem Výlety do blízkého okolí a tento rok klienty láká na vůni dálek a na dobrodružství na vlastní pěst. Cyklus pro tento rok se jmenuje Dobrodružné cesty a jeho kouzlo spočívá především v podání osobních zážitků, které jsou klientům zprostředkovány promítáním vlastních fotografii a autentickým povídáním o prožitém dobrodružství na cestách.

V lednu si klienti poslechli poutavé povídání pana Karla Dvořáčka, který sám a pěšky putoval na známé poutní místo Santiago de Compostela. V únoru si projeli Sardínii na kole společně se zaměstnanci Romčou, Dášou a Honzem a klienti byli moc zvědaví, jak to zvládli. V březnu prožili s panem Jirkou Krajíčkem plavbu lodí Kaledonským průplavem ve Skotsku, který spojuje Severní moře na východě a Atlantický oceán na západě.  A v dubnu je uchvátila barevná Madeira plná květin v podání vášnivé cestovatelky paní Renaty Žilkové z Blanska. Moc děkujeme všem, kdo si pro naše klienty poutavé prezentace připravili a už se všichni těší na další.